BRODNICA ROWEROWĄ STOLICĄ POLSKI? TO MOŻLIWE!
BRODNICA ROWEROWĄ STOLICĄ POLSKI? TO MOŻLIWE!

BRODNICA ROWEROWĄ STOLICĄ POLSKI? TO MOŻLIWE!

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy dołączył do ogólnopolskiej zabawy i zawalczy o miano rowerowej stolicy Polski dla Brodnicy!
Na czym polega zabawa? Mieszkańcy danej miejscowości, pobierając specjalną, bezpłatną aplikację „AKTYWNE MIASTA” kręcą kilometry dla wybranego samorządu lub organizacji lokalnej, które są przeliczane na punkty. Zwycięskie miasto otrzymuje tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną jest szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.

Jakie są zasady? Banalnie proste! Pobierz aplikację „Aktywne Miasta” i wyznaczonym terminie wykręcaj kilometry! Twój wynik zostanie przeliczony na punkty, dzięki czemu nawet mniejsze miejscowości mają szansę na wygraną. Jeżeli zapiszesz się do oficjalnego treningu, automatycznie dołączysz także do głównej rywalizacji. Trening do Rowerowej Stolicy Polski odbywa się w terminie: 21 marca-21 maja, a Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w dniach 1-30 czerwca. Szczegóły Rywalizacji znajdziecie TUTAJ.
Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.

Organizatorem zabawy jest miasto Bydgoszcz – inicjator projektu i właściciel aplikacji AKTYWNE MIASTO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *