OSIR BRODNICA
MUKS KARATE SHOTOKAN BRODNICA

MUKS KARATE SHOTOKAN BRODNICA

MUKS KARATE Shōtōkan BRODNICA
Twórca karate shotokan, Gichin Funakoshi twierdził, że w prawdziwym karate umysł i technika stają się jednym. I w tym zawiera się cała idea jednego z najpopularniejszych stylów karate na świecie. Według założeń Shotokan, sposób walki powinien wyrażać intencje umysłu.
Nazwa shotokan oznacza „szkołę Shoto”, z języka japońskiego, to „fale sosen”. W ten sposób podpisywał swoje prace literackie okinawski mistrz kaligrafii Gichina Funakoshi – twórca tego stylu karate, który sam nigdy nie określał go mianem shotokan. Mówił o nim po prostu karate. Dopiero po jego śmierci nazwę tę dodał syn i uczniowie Funakoshiego.
Shotokan określa karate jako sztukę wojenną opierającą się na blokach, ciosach, unikach oraz odpowiedniej koordynacji ruchów. To również kształtowanie zachowania i dyscypliny, które pozwalają wypracować cechy fizyczne i psychiczne, niezależnie od płci, wieku i kondycji. Jedynym prawdziwym przeciwnikiem karateki jest on sam.
Zawodnicy naszego klubu zdobywają laury na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.
TRENINGI odbywają się w poniedziałki i środy na dużej hali OSiR.
GRUPA POCZĄTKUJĄCA:
* białe pasy + żółte pasy, 18:00-19:30 (hala),
* pozostali ćwiczący dojo.
GRUPA ZAAWANSOWANA – piątki, 18:00-19:30
Wszystkich chętnych, którzy chcą pierwszy raz rozpocząć treningi karate, zapraszamy na treningi do grup początkujących. Zbiórka na sali, 15 minut przed treningiem w karategach (kimona) lub w dresach sportowych. Ćwiczymy bez obuwia, BOSO. Osoby niepełnoletnie, na pierwszy trening muszą zabrać ze sobą prawnego opiekuna. Zapisy u instruktorów (czarne pasy).