OSIR BRODNICA
PLAŻA

PLAŻA

PLAŻA I KĄPIELISKO NAD JEZIOREM NISKIE BRODNO.

Jezioro Niskie Brodno rozciąga się na obszarze Pojezierza Brodnickiego, w północnej części Brodnicy, przy drodze do Zbiczna. Jest to ostatnie jezioro w ciągu Strugi Brodnickiej, wpadającej w Brodnicy do rzeki Drwęcy. Z uwagi na usytuowanie w granicach miasta, bardzo często odwiedzane jest przez wędkarzy. Od wczesnej wiosny łowi się tu płocie, a następnie okonie, szczupaki i liny. Jezioro tylko w części północno-zachodniej otoczone lasem. Pozostała linia brzegowa jest dzika, otoczona zadrzewieniem rosnącym na stromych zboczach, szczególnie po północno-wschodniej stronie. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 72,9 m. n.p.m. Powierzchnia jeziora to 87,2 ha, długość linii brzegowej – 6850 m., maksymalna długość – 3110 m., szerokość maksymalna – 415 m, średnia głębokość – 6,9 m, a najgłębsze miejsce wynosi 18,2 m.

Po południowej stronie jeziora znajduje się Plaża Miejska, z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz przystań Brodnickiego Klubu Żeglarskiego „Wodnik”. Plaża nad jeziorem NISKIE BRODNO, to kąpielisko, stanowiące doskonałą alternatywę dla okolicznych akwenów.
Kąpielisko znajduje się pod nadzorem ratowników wodnych WOPR. Plaża w pełni piaszczysta, w jej północnej części znajdują się: boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy oraz szeroki pas zieleni, z miejscem zabaw dla dzieci i schronieniem przed słońcem. Plaża posiada pełny węzeł sanitarny oraz zaplecze gastronomiczne – restaurację oraz punkty małej gastronomii. Plaża nad Niskim Brodnem to stałe miejsce spotkań i rekreacji dla mieszkańców Brodnicy i turystów. W czasie sezonu jest tłumnie odwiedzana przez wszystkich spragnionych ochłody, poza sezonem również tętni życiem, przyciągając do siebie rodziny z dziećmi oraz miłośników żeglugi.
REGULAMIN PLAŻY I KAPIELISKA