CZERWONE GITARY NA DZIEŃ KOBIET
CZERWONE GITARY NA DZIEŃ KOBIET

CZERWONE GITARY NA DZIEŃ KOBIET

4 MARCA 2023 ZAPRASZAMY DO HALI OSiR W BRODNICY NA PLATYNOWY KONCERT CZERWONYCH GITAR!!!
Platynowy koncert Czerwonych Gitar jest podsumowaniem 55. letniej działalności zespołu. W około 2. godzinnym programie, zaprezentowane zostaną największe przeboje z początkowego okresu działalności grupy oraz nowe propozycje zespołu. Czerwone Gitary nazywane były polskimi Beatlesami i tak jak oni, w 1969 roku, na Targach Płytowych w Cannes (Francja), zdobyli nagrodę Trophėe du MIDEM. Ich popularność w Polsce, Związku Radzieckim, Niemczech i krajach ościennych, dorównywała tej, jaką cieszyła się Wielka Czwórka z Liverpoolu.
Ale zespół The Beatles od pięćdziesięciu lat nie istnieje, a Czerwone Gitary nadal występują, nagrywają i nadal odnoszą sukcesy!!W połowie lat 80. ubiegłego wieku, zespół zwolnił tempo, ale za namową przedstawicieli amerykańskiej Polonii powrócił na polskie i polonijne trasy w 1990 roku.W roku 2000 CZG zostały laureatem plebiscytu tygodnika „Polityka” na najlepszy polski zespół muzyczny XX wieku. Otrzymali też nagrodę Prometeusz 2000 za największe osiągnięcia artystyczne w sztuce estradowej i szczególne zasługi dla kultury polskiej.W 1997 roku grupę opuścił Seweryn Krajewski, a w dwa lata później w jego ślady poszedł Bernard Dornowski. W tym samym czasie do zespołu powrócili: Henryk Zomerski (zm. 2011) i Jerzy Kosela (zm. 2017).
Od kilkunastu lat CZERWONE GITARY tworzą: Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew, Mieczysław Wądołowski, – gitara akustyczna, śpiew, Dariusz Olszewski – gitara solowa, śpiew oraz Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, śpiew, aranżacje).
Ich występy przyjmowane są entuzjastycznie, o czym świadczy reakcja widzów na koncertach i liczne, pokoncertowe opinie.
GORĄCO ZAPRASZAMY!!!
BILETY:
https://www.kupbilecik.pl/…/Brodnica/Czerwone+Gitary
/https://biletyna.pl/koncert/Czerwone-Gitary/Brodnica
https://www.ebilet.pl/muzyka/rok/czerwone-gitary/..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *