OSIR BRODNICA
TENIS STOŁOWY UKS „OSiR” BRODNICA

TENIS STOŁOWY UKS „OSiR” BRODNICA

Uczniowski Klub Sportowy „OSiR” BRODNICA został założony w 2006 roku. Od samego początku klub funkcjonuje w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców oraz sympatyków tenisa stołowego, w celu stworzenia profesjonalnych zajęć sportowych, popularyzacji sportu oraz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych i dorosłych. Aktualnie, w klubie funkcjonują dwie sekcje: tenisa stołowego oraz ziemnego.
Treningi tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży odbywają się w poniedziałki i środy, od godz. 18.00 oraz w piątki od godz. 18.30.
Treningi tenisa stołowego dla dorosłych odbywają się w poniedziałki i środy, od godz. 19.00 oraz w piątki od godz. 19.30.
Podczas zajęć, poza nauką elementarnej techniki i taktyki w danej dyscyplinie sportu, stawiany jest również nacisk na ogólnorozwojowe przygotowanie dzieci, które jest bardzo dla nas bardzo ważnym aspektem, biorąc pod uwagę cywilizacyjny spadek sprawności. Dodatkowo nieodzownym elementem są gry i zabawy, na których oparte jest każde początkowe szkolenie dzieci, we wszystkich dyscyplinach sportowych. Zajęciom towarzyszy miła sportowa atmosfera oraz zdrowa rywalizacja w duchu „fair play”. W 2019 roku drużyna seniorów z UKS OSiR Brodnica awansowała do II ligi tenisa stołowego i do dzisiaj rywalizuje z drużynami z woj. pomorskiego i kujawsko pomorskiego, w rozgrywkach prowadzonych przez POZTS. Drużyna młodzieżowa z sekcji tenisa stołowego rywalizuje w rozgrywkach III ligi, prowadzonych przez KPOZTS.
Harmonogram treningów dostępny jest na stronie FB UKS OSiR Brodnica – tenis stołowy
Składka członkowska dla dzieci i młodzieży wynosi 35,00 zł miesięcznie a dla dorosłych 60,00 zł miesięcznie.